Afro Dalgası Nedir ve Nasıl Yapılır?

Son birkaç yıldır popülerliğini artıran ve her geçen gün daha da trend bir hal alan Afro Dalgası, her uzunluktaki saça uygulanabilen bir işlem olup, aynı zamanda istenen renklerle de saçın süslenmesi mümkündür ancak doğal bir görünüm için kesinlikle saç rengiyle aynı renk tonunda uygulama yapılması önerilir. Ancak bu sayede saçın çok hoş bir görüntüye kavuşması sağlanır. Kişinin kendi saçına sentetik saç eklenip farklı boyutlarda oluşturulan dalga ile saça hacim kazandırılır ve böylece oldukça etkilibir görünüm elde edilir. Dolayısıyla sönük ve zayıf bir saç yapısı olan kişilerin daha çok tercih ettiği afro dalgası, profesyoneller tarafından yapıldığında sonuç muhteşem olacaktır.

Afro dalgası konusunda daha detaylı bilgi aktarmak gerekirse, kişinin kendi saçı balık sırtını andıran bir örgü tekniği ile ince tutamlar halinde örülür ve üzerine hazır dalgalı sentetik saçlar eklenerek uygulama sonlandırılır. İşlem sırasında kesinlikle yapıştırıcı ve benzeri kimyasal içerikli ürünler kullanılmaz. Tamamen doğal yollarla uzman kişiler tarafından Afro Dalgası yapılmakta ve sorunsuz şekilde kullanılmaktadır. İlk defa afro dalgası yaptıran kişi tabi ki zorluk çekebilir. Özellikle seyrek saç yapısı olan bir kişinin birden bire yoğun dalgalı saçlara sahip olması, kuşkusuz kolay kabullenilir bir durum olmayacaktır. Bundan ötürü ilk günlerde kullanım zorluğu çekilse de birkaç gün sonra yeni saçlarınıza alışacak ve her daim güzel görüntü sergilemeniz sayesinde özgüveniniz de tavan yapacaktır.

Saçım ne renk olursa olsun istediğim rengi yaptırabilir miyim?

Söz konusu Afro Dalgası doğal görüntüsüyle ön plana çıkan bir uygulama olduğundan ötürü yukarıda da belirttiğimiz gibi kişinin kendi saç rengiyle bire bir aynı renk tonunda uygulanması gerekir. Bugün amatör kişiler farklı renk tonlarıyla afro dalgasını yapabilir ama kişinin kendi saçı uzadıkça görüntünün hoş olmayacağı bilinmelidir.

Afro örgü tekniği nedir?

Afro dalgası ülkemizde ilk uygulanmaya başlandığında tabi ki pek çok olumsuzlukları teşkil ettiği söylene bilinir. Mesela kişinin kendi saçları örüldükten sonra yoğunluk başın arka kısmında toplanmaktaydı ve buda kişiye özellikle uyku sırasında ciddi ölçüde rahatsızlık vermekteydi. Ancak günümüzde profesyoneller tarafından geliştirilen örgü teknikleri sayesinde artık kişinin kendi saçı doğru orantıda rahatsızlık vermeyecek şekilde örülmekte ve sorunsuz şekilde kullanım elde edilmektedir.

Afro Dalgası Kaç Ay Kullanılır?

Bu kişiden kişiye değişen bir durum olmakla birlikte ortalama 2-3 ay gibi bir sürelik kullanımı içerir. Kişiden kişiye değişir dememizde kasıt ise kimin saçı hızlı kiminin ise yavaş uzadığından bu durum kullanım süresini etkilemektedir.

Afro dalgası yaptırdıktan sonra yıkama ve kurutma nasıl yapılıyor?

Normalde saçlarınızı nasıl yıkıyorsanız yine aynı şekilde şampuan ve durulama şeklinde yıkayabilmektesiniz. Ancak tek bir ayrıcalık durulama işlemini biraz daha uzun tutmanız ve kremsiz şampuan kullanmanız gerekir. Çünkü kendi saçlarınız, örülü olduğundan ötürü saçınız şampuanlı kalır ise sonradan kaşıntı oluşması büyük ihtimaldir. Bundan ötürü haftada 3 ya da 3 defa yıkayacağınız saçınızı bol su ile uzunca duruladıktan sonra hiçbir sıkıntıyla karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Afro dalgası bitlenmeye sebep olur mu?

Pek çok kişinin merak ettiği bu soruya cevap verecek olursak, belirttiğimiz gibi kişisel bakımınıza özen gösterip, saçınızı doğru koşullarda yıkayıp durularsanız, kesinlikle bitlenme gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. Fakat saçınızı 2-3 haftada bir yıkar ve iyi durulamazsanız, bu koşullarda böyle bir olumsuzlukla karşılaşmanız mümkün olmaktadır. Takdir edersiniz ki, saçınızda afro dalgası olmadığında bile 2-3 haftada bir yıkama eylemi gösterirseniz, yine aynı sıkıntıyla karşılaşmanız büyük ihtimaldir. Bundan ötürü önerilen kullanım şekline özen gösterdiğiniz sürece herhangi bir sıkıntı oluşmayacağını söyleyebiliriz.

Afro dalgasının bakımı nasıl yapılır?

Haftada 1 defa yıkama işleminden sonra saça krem ya da mavi su uygulanır ve kişi deforme durumuna karşı tarak kullanamayacağından ötürü elini tarak olarak kullanır ve yapışan dalgaları yavaşça birbirinden ayırarak saçın doğal formuna kavuşmasına yardımcı olur. Kısacası uzman bir noktadan hizmet aldığınızda ve tavsiyelere uyduğunuzda sorunsuz şekilde Afro Dalgası ile her daim hoş görünebilir ve çevrenizde tarzınızla fark yaratabilirsiniz.